EKONOMİ

Altın fiyatları yükseldi, yatırımcılar neden mutlu değil?

Altın Fiyatları Yükselecek mi?

Altın fiyatları, Orta Doğu’daki çatışmalar ve Fed’in faiz artışına gitmeme kararının etkisiyle yükselmeye devam ediyor. Gram altın, tarihi zirvesini gördü.

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar, altın fiyatlarının yükselmesinde önemli bir rol oynuyor. Çatışmaların tırmanması ve daha da genişleme ihtimali, yatırımcıların riskten kaçınma refleksini tetikliyor. Altın, güvenli liman olarak görülmeye devam ediyor.

Fed’in faiz artışına gitmeme kararı da altın fiyatlarının yükselmesine destek veriyor. Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyonun son zamanlarda gerilediğine dair işaretler verdiğini ancak Fed’in enflasyonu yüzde 2’ye getirene kadar kararlı duruş sergileyeceğini söyledi. Bu açıklama, yatırımcıların faiz artışına gitmeme beklentilerini güçlendirdi.

Gram altın, yükselen ons altın fiyatlarının etkisiyle rekor seviyeye ulaştı. Gram altın, bugün 1789 lirayı gördü. Bu, gram altının tarihi zirvesi.

Uzmanlar, altın fiyatlarının yükselişinin devam edeceğini tahmin ediyor. Ons altının 2014 doları seviyesini görebileceği belirtiliyor.

Yatırımcılar için üzücü bir durum olan altın fiyatlarındaki yükseliş, güvenli liman arayışındaki yatırımcıların daha da riskten kaçınmalarına neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu