KRİPTO PARATÜMÜ

Kripto Dünyasının Kazanan Ve Kaybeden Para Birimleri

Kripto Dünyasının Kazanan Ve Kaybeden Para Birimleri

Kripto para piyasaları oldukça hareketli ilerlemeye devam etmektedir. 2023 yılının ikinci haftasında ise yükseliş ivmesini kat kat artırdı. Toplam piyasa değeri ilk haftaya nazaran % 15’i bulan yükselişi yakaladı. Toplamda 970 milyar dolara kadar yükseldi. Kripto para piyasaları içerisinde yükselen işlem hacmiyle beraber hafta boyunca alıcılar piyasaya hakim oldu.

Bitcoin 20.000 Dolar Bandına Yükseldi

Bitcoin, bu hafta boyunca dik ivmeli yükselişi yakaladı. BTC, yeni haftaya 17.000 dolardan başlayıp daha sonraki hafta sonuna girildiği zaman 21.464 dolarda zirve yapmayı başardı. Devamında yatay hareket eden en yüksek kripto para şu an 20.500 dolar bandına çıktı. Burada da yükseliş görünümünü koruyor. Bitcoin, son 24 saatte % 8 yükseldi ve sonraki haftalık bazda değer artışını % 21’e çıkarmayı başardı.

Bitcoin, son 2 ayın zirvesine ulaşmayı başardı ve FTX çöküşünden kaynaklı zararın büyük bir çoğunluğunu geri aldı. Benzer olan ivmeyle yükselen Ethereum’da dünden bugüne % 8’e yakın yükseldi. Böylelikle haftalık % 20 değer artışına ulaştı. Hafta sonuna girildiği zaman kripto para piyasalarında hızlı talep artışı görüldü. Ethereum 1.600 dolar sınırına yükselmeyi başardı.

Kısa süre içerisinde görülen bu sıçramanın hemen arkasından geri çekilme görüldü. Tekrardan 1.500 dolar bandında durmayı başardı. Piyasada kendine değerine göre sıralanan paralar arasında en yüksek 10 kripto para arasında Cardano (ADA) yer almayı başarmıştır.

Çünkü % 26 değer artışıyla beraber 0,34 dolara kadar yükseldi. İlk 10 içerisinde en çok yükselen kripto paralardan birisi oldu. XRP % 13,5 yükselişle beraber 0.4 dolar sınırına yükseltmiştir ve ilk 10 içerisinde en az değerlenen kripto paradan biri olmuştur.

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

Haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren para birimleri bulunur. İlk 5 en çok kazandıran kripto paraarasında Gala (GALA) % 100 ile ilk sıraya yerleşmeyi başarmıştır. Ardından gelen sıralama şu şekildedir;

– Aptos (APT) % 94,6

– Solana (SOL) % 70,5

– Decentraland (MANA) % 65

– FTX Token (FTT) % 58,67

Kripto piyasasındaki para birimleri bu şekilde haftayı kapatmıştır.

Haftanın En Az Kaybettiren Kripto Para Birimleri

Haftanın en çok kazandıran para birimleri olduğu gibi en az değer artışı kaydeden kripto paraları da bulunur. En az değer artışı yaşayan para birimleri ise şu şekildedir;

– Pax Gold (PAXG) % 1,83

– Nexo (NEXO) % 1,84

– Unus Sed Leo (LEO) % 2,12

– Bitcoin SV (BSV) % 3,22

– Toncoin (TON) % 4,14

Kripto Piyasası

Kripto para piyasası genellikle yükseliş ile yoluna devam etmektedir. Bitcoin yeni bir haftaya yüksek bir girişle başlamıştır ve küresel piyasaların da desteğiyle yüksekliğini katlayarak devam etmiştir. Gece bir miktar kâr alımlarıyla geri çekilse de sabah saatlerinde belli bir fiyat aralığında durmayı başarmıştır. Diğer para birimlerinde ise değerlenen veya az değerlenen para birimleri bulunmaktadır. Yapacağınız analizler ile beraber kâr edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu