BORSAEĞİTİMEKONOMİ

Viop Güncel Bilgileri

Viop Güncel Bilgileri

Ülkemizde, uzun yıllardan beridir, Borsa İstanbul, yerli ya da yabancı yatırımcılar için vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri alışı ve satışı sunmaktadır. Bu anlamda Türk finansal piyasaları ve dünya çapında gelişmiş finansal piyasalar ile bütünleşmektedir. Son zamanlarda Borsa İstanbul farklı finansal ürünlerin sunumunu yaptığı için, uzmanlar tarafından bir finans süpermarketi şeklinde tanımlanmaktadır.

Günümüzde tüm viop piyasalarında; Türkiye vadeli işlemler borsası -TURKDEX ve Borsa İstanbul vadeli işlemler piyasası- VİOP işlem platformları da birleşmiş durumda işlem görmektedir. Bu birleşmenin de ülkemizdeki bütün vadeli işlemler ve opsiyon sözleşmeleri VİOP çatısı altında sadece bir tek platformda işlem görülmektedir.

Viop İşlemlerinde Hareketlenmeler

Viop, son zamanlarda çok fazla ilgi odağı haline gelen ve alternatif finansal bir enstrüman arayışında olan yatırımcılar açısından çok iyi bir seçenek haline gelmektedir. 16 yıllık deneyimi ile genel piyasa içinde hala geleneksel özellikte olan piyasa yapısıyla savaşmaktadır. Viop, Borsa İstanbul bünyesinde bulunmakta ve en kolay anlatım ile vadeli işlem, opsiyon sözleşmeleri ve diğer türev araçlarının alış ve satış işlemlerinin yapıldığı kaldıraçlı özellikte bir piyasa olmaktadır.

Kaldıraçlı bir piyasasının olması da kimi yatırımcılar için risk olarak görülürken; ekonomi uzmanları yatırımcının isterlerse kaldıraç kullanmadan tüm işlemleri yapabileceğini belirtmektedir. Bunun yanında, aşağı yönde işlem yapma opsiyonu ile de tek yönlü piyasalar ile karşılaştırıldığında risk oranının düşürebileceğini belirtiyor.

Viop Yatırım İşlemlerinde Güncel Öneriler

Genel olarak viop piyasalarında, son günlerde yatırımcılara sunulan ürün çeşitliliği çok geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır. Yatırımcılar isterse, hisse senedi, dolar, endeks, altın, gümüş, Euro ve başka ürünlerden viop hesabı üzerinden kendine bir portföy sepeti meydana getirebilmektedir. Bu durumda yatırımcıların yapmış oldukları portföy üzerinden faiz geliri de elde etmelerini sağlamaktadır.

Günümüzde finansal anlamda okur yazarlığın önemine çok fazla dikkat çeken finans uzmanları, viop ile ilgili olarak eğitim ve seminerlere katılım sağlayarak yatırımcıların tüm konular ile ilgili bilgi sahibi olabileceğini belirtmektedir. Bu konuda sadece bilginin yeterli belirten viop genel müdür yardımcısı, yatırımcılara sürdürülebilir bir kazanç için mutlaka bilgi ve sistemin birlikte kullanılması gerektiğini önermektedir.

Güncel Viop Piyasası Durum Analizi

Uzmanlara göre para piyasalarında yer alan viop yatırımcılar açısından bir süpermarket konumunda olmaktadır. Bu konuda yatırımcı; hisse, endeks, altın, döviz, emtia hangisine yatırım yapmak istiyorsa, viop hesabından tek bir tuşla hepsine anında ulaşabilmektedir. VİOP‘ta yer alan yatırımcı portföyü günlük olarak faiz geliri elde etmektedir.

Bir yatırımcının parası repoda ve mevduatta bozmak istemiyorsa bunun yanında da bir taraftan döviz, altın ya da hisse almak ya da satmak istiyorsa bu konuda da yatırımcılara oldukça avantajlı hizmetler sunulmaktadır. Bu gibi durumlarda viop‘ta istenilen altın, döviz, hisse yatırımını yapılmakta ve bunun yanında faiz geliri de kazanılmaktadır. Uzmanlar piyasa analizi kapsamında son güncel duruma göre sürekli olarak yüksek kaldıraçla işlem yapmalarını önermemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu